The Plastic People of the Universe v Ústí nad Labem

Undergroundová legenda přijela do Ústí.
The Plastic People of the Universe vznikli v roce 1968. S nástupem normalizace byl v roce 1970 kapele odebrán profesionální status a vybavení. Státní šikana vyvrcholila zatčením všech Plastiků v březnu 1976. Vzbudilo to protesty mezinárodní kulturní veřejnosti. Při kampani na jejich obranu se zformovala pozdější Charta 77. Svá slavná, v zahraničí vydaná alba, která kolovala v kopiích mezi zastánci nezávislé kultury, mohla kapela ve své vlasti vydat až po roce 1989. V kapele se dodnes vystřídalo na 50 hudebníků, z nichž většina zde působila pouze krátce.
Skupina se rozdělila a mezi členy je rozpor o právo užívat název skupiny.

50 let od založení kapely, vystoupila ve složení:
Josef Janíček – klávesy, zpěv
Vratislav Brabenec – altsaxofon, klarinet, zpěv
Jaroslav Kvasnička – bicí, zpěv
Johnny Judl jr. – baskytara, zpěv
David Babka – kytara

Prohlédněte si pár prvních fotek, možná bude časem i video z koncertu

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail