Severočeské divadlo opery a baletu připravuje muzikál Casanova

Již 29.9.2017 se ústečané mohou těšit na  severočeskou premiéru díla Zdeňka Bartáka a Petra Markova, kterou již znají navštěvníci divadla na Hluboké nad Vltavou či pražského divadla Broadway. V Praze dílko doznalo  před 4 lety mnohých změn pod vedením  Filipa Renče, ale těžko přetěžko by se daly označit jako přínosné. Broadway má vůbec celkový problém s reputací a nedaří se mu přeskočit šedivý podprůměr. Premiéra Casanovy nebyla kritikou ani diváky zrovna pozitivně přijata. Ano, je to komediální dílo, ale zklouznout do muzikálového klišé, přehrávat některé role či polopaticky vše předkládat  pro názornost divákovi nebylo nutné. Ale opusťme Broadway a podívejme se do severočeské metropole.

_DSC1634_casanova

Pro pořádek čtenářům či návštěvníkům ústecké scény připomeneme, že by snadno mohlo dojít k záměně díla za  stejnojmenný balet  Gustava Skály, který je autorem libreta i režisérem tohoto baletu.

Na scéně ústeckého divadla muzikál shlédneme připravený a nastudovaný pod režijní taktovkou ústeckého tenora Tomáše Christiana Brázdy. Co nás čeká? Především zábavný, líbivý komerční kousek, který si jistě najde své vděčné diváky, muzikál, který zpestří reportoár ústeckého divadla a odlehčí jeho klasické nastavení. Gončarov má možnost vyhrát si s choreografií, divadlo doplní kvalitní sólisty a ty jistě využijí šance předvést své hlasové i pohybové kvality.

Galantní Casanova za staré školy navíc spojený se svým pobytem na zámku v Duchcově, kde na sklonku svého života hraběti Josefovi Emanuelovi Valdštejnovi spravoval zámeckou knihovnu, zcela jistě na sever do ústeckého divadla patří.

Infromace o programu divadla a vstupenky lze zajistit zde:  http://www.operabalet.cz/

Fotogalerie M.Solaře dokresluje atmosféru jedné z generálek představení 21. září.

 

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail