Slovan Ústí v napínavém utkání poráží Rytíře z Kladna 3:2

_DSC9162

Po vyřazení z letošního čvrtfinále play-off Slovanem Ústí (celá zpráva zde) měli Kladenští dost času na to, aby se vzpamatovali a nabrali sílu na nadcházející sezónu, která zanedlouho začne. Vyřazení ale Slovanu neoplatil, alespoň zatím. Slovan Ústí je ve čtvrtek 25. srpna v rámci přípravy přivítal na svém ledě, kde 567 diváků sledovalo velmi vyrovnané utkání, které nakonec skončilo lépe pro domácí a to zásluhou dvou proměněných přesilovek a přesné trefě Patrika Poulíčka v závěru utkání.

Skóre otevřeli v osmé minutě hokejisté Kladna když Ladislav Zikmund ze středu svou střelou přes domácího obránce prostřelil Martina Volkeho. Z vedení se Rytíři neradovali dlouho, v minutě jedenácté potrestal Slovan nedisciplinovanost Jiřího Cetkovského. Jaroslav Roubík nalezl zpoza branky v předbrankovém prostoru nedostatečně pokrytého Daniela Vrdlovce, který bez větších potíží trefil odkrytou klec.

Velmi obětavě se zachoval v úvodu šestnácté minuty Ladislav Gengel, jenž v ofenzivní třetině zlomil hůl. Centr čtvrté ústecké formace projel rychle kolem své střídačky s plánem vystřídat, avšak mu spoluhráči podali hokejku novou a útočník Slovanu stihl ještě ubránit útočnou akci Středočechů. V minutě následující se domácí mohli radovat z obratu. Do listiny střelců se zapsal podruhé v utkání Daniel Vrdlovec, když… více na www.slovanusti.cz

Statistiky utkání:

Branky a nahrávky: 11. Vrdlovec (Roubík, Kloz), 17. Vrdlovec (Brož, Roubík), 52. Poulíček (Doležal, Vágner) – 8. Zikmund (Ulrych), 33. Burger (Tenkrát, Kehar).
Rozhodčí: M. Novák, Místecký – Janíček, Biedermann.
Vyloučení: 6:6.
Využití: 2:0.
Diváci: 567.
Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.
Zakázaná uvolnění: 1:0.
Ofsajdy: 3:2; z toho úmyslné 0:1.
Vyhraná vhazování: 31:29 (11:10, 9:11, 11:8).

HC Slovan Ústí nad Labem: Volke (Soukup) – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Macek, Hes – Vrdlovec, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Poulíček, D. Merta – Dalecký, Komárek, Moučka – Markulinec, Gengel, Navarra. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.
Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – Kehar, David Růžička, J. Drtina, Ulrych, P. Hořava, F. Ptáček – Tenkrát, Burger, Jánský – Pekr, Machač, D. Tůma – Zikmund, Havluj, Cetkovský – Strnad, R. Přikryl.
Trenéři: Pavel Patera, František Kaberle, Jiří Kopecký.‘
Rozhodčí: M. Novák, Místecký – Janíček, M. Biedermann
Diváci: 567

Foto © Miroslav Solař 2016

Facebooktwittergoogle_plusredditpinterestlinkedinmail